top of page

הבשורה

 המדרשה החסידית פתחה את שעריה באלול תשע''ד לבחורי חמד מבתים חסידיים איכותיים אשר מוצאים בה את המענה המושלם להגשמת הפוטנציאל הטמון בהם, ובין כתליה זוכים לעלות ולהתעלות בדרכי התורה והחסידות.

למי מיועדת המדרשה

המדרשה מיועדת לבחורים בגילאי 13-18 המגיעים מבתים חסידיים איכותיים, בעלי כושר ורצון למידה, השואפים להתקדם ולהתעלות רוחנית וזקוקים לשם כך לתחומי עניין ולימוד נוספים בעזרתם הם מעשירים את סדר יומם. המדרשה מתעתדת להיות בעז"ה בית יוצר מפואר לאברכים חסידיים יראי שמים ועובדי ה' אשר יהיו מצוידים במגוון הכלים הנדרשים למימוש עצמי וחיי מעשה - תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם.

החזון

אנחנו מאמינים כי לכל בחור באשר הוא מגיעה ההזדמנות לממש את כל כחותיו  וכשרונותיו  ולהוציא מן הכח אל הפועל את הפוטנציאל הגלום בו. בעזרת חינוך מושקע ואיכותי משולב באהבה ואמון יגדל בנכם לבחור איכותי מלא וגדוש בתוי"ש, מלא סיפוק עצמי וחדור מוטיבציה להצלחה בכל שטחי החיים.

תכנון ארוך, יסודי וקפדני הוביל לרעיון אשר נבנה תוך התייעצות מתמידה עם טובי אישי החינוך ובליווי גדולי ישראל, אדמו"רים ורבנים שליט''א.

הלימודים במדרשה הופכים את הלומדים בה לשנים מלאות וגדושות שתהווינה בסיס איתן ויציב לבנין אישיותו וצמיחתו הרוחנית וילוו אותו משך כל ימי חייו.

מהי בעצם המדרשה

המדרשה הינה בראש ובראשונה ישיבה, בה שקועים הבחורים משך מרבית שעות היום בלימוד ישיבתי חסידי מובהק.

במהלך הסדרים יוקנו לתמידים את תלמודם מפי הר"מים - כולם ת"ח ואנשי חינוך מובהקים- שישימו דגש מיוחד על הבנה יסודית ומעמיקה של הסוגיות הנלמדות כמו גם על הספק נכבד.

לצד הסדרים העיקריים מתקיימים מגוון רחב של לימודים ובהם- שיעורי הלכה עם דגש על הלכה למעשה, לימוד חומש ומפרשיו בעיון כנהוג מקדמת דנא, סדרי חסידות ומחשבה בהם יהגו הבחורים בספריהם של מאורי החסידות זיע"א וגדולי בעלי המוסר והמחשבה בהם יבנו התלמידים וישלימו את קומתם התורנית ויקנו דעת וחכמה טהורה.

 כמו כן  מתקיימים גם לימודים כלליים תוך התאמה ליכולותיו האינדיבידואליות של כל תלמיד.

בנוסף יכולים התלמידים לגלות ולפתח את כישרונותיהם בקשת רחבה של תחומים ובהם- הציור והרישום, עיצוב ויצירה, אמנות יהודית ומוסיקה - כל זאת תוך מתן דגש מיוחד על יישומיות החומר הנלמד כאמצעי לפרנסה עתידית בתחומים אלו - כל אחד ואחד על פי תכונותיו וכישוריו.

בסדר היום משובצות תכניות הווי חינוכיות וחברתיות וסדנאות חונכות וכישורי חיים בהם רוכשים הבחורים כלים יעילים כהכנה מעשית לחיים בוגרים בהם יוכלו להשתלב היטב בבוא היום בעז"ה.

מצוות המדרשה

הצעד הראשון בהקמת המדרשה היה גיבוש הצוות החינוכי האיכותי אשר יהיה אחראי על חינוך התלמידים ויקנה להם את כל אותם ערכים חשובים.

על הצוות נמנים אנשי חינוך וצוותי הוראה מנוסים ומובילים, בעלי השכלה תורנית ואקדמית בתחום החינוך אשר נבחרו בקפדנות. במקביל, דגש מיוחד הושם  על תכניות הלימודים שכולן עד לאחת עברו סינון והתאמה קפדנית לרוח ישראל סבא והיו למראה עיניהם ואישורם של גדולי ישראל.

המיקום

המדרשה ממוקמת בעיר ביתר עילית בקמפוס רחב ידיים הכולל את כל התנאים הנדרשים לבחורים כדי לשקוד על תלמודם ולהתעלות מתוך הרחבת הדעת. בית מדרש וחדרי שיעורים מרווחים, מטבח וחדר אוכל בסטנדרטים גבוהים, חדרי פנימיה נוחים ומאובזרים.

ישמח ישראל בעושיו. [תהילים קמט, ב]

   טרם פגשתי מסגרת לימודית איכותית ומקצועית כמו המדרשה, נפעמתי מההון האנושי.

"

"

- יועץ חינוכי .מ.ל

     חשבתי שאני מגיע לעוד מסגרת חינוכית, אני חייב לומר לכם שאני עדיין  מלא התלהבות מהביקור, המפגש עם בחורי החמד, האווירה הנעימה, החיוך שמוקרן בפני הנערים מעידים יותר מכל על השקעה חינוכיות ממדרגה ראשונה,  רצתי לספר לקולגות שלי בעבודה ועודדתי אותם גם לבקר.

"

"

—מ.ש. משגיח בישיבה גדולה 

    סוף סוף ישיבה מקצועית, נערים עטופים בצוותים מעוררי השראה, היכן הייתם עד עכשיו, הגיע זמן להפיץ את הבשורה

- שמעון ק. מפקח חינוכי, ירושלים

"

"

    אני מאושר שהפניתי אליכם מועמדים לרישום, אלה שהתקבלו יצרו עימי קשר להודות על ההפנייה, הורים מלאים בהערכה עמוקה על עשייה החינוכית שלכם. 

- צבי ה. רב בית מדרש , בני ברק. 

"

"

bottom of page