top of page

חוגי ערב - פעילות הפגתית

      

מערך החוגים מונה כ-6 חוגים בתחומים שונים, החוגים מספקים מענה לכלל התלמידים בפנימייה, מטרת החוגים היא ניתוב האנרגיות של כל התלמידים לעיסוקים חיוביים. במערך החוגים משובצים חוגים העובדים על ניצול הכח הקבוצתי למען היחיד. כמו כן קיימים חוגים אינדיווידואליים המחזקים את כוחו של היחיד  תוך העצמה וחיזוק הביטחון העצמי, כך גם יכולת הבחירה וחווית ההצלחה שלו. החוגים מתקיימים בשעות הערב. מדריכי החוגים נבחרים בקפידה והינם בעלי יכולת הכלה וגמישות לצד היותם מקצועיים ויצירתיים.

 

מוזיקה

 

לימוד נגינה מקנה לתלמיד ערך מוסף. מאימון יומיומי הוא לומד את ערך ההתמדה. מהאזנה לתפקידים  ולמוסיקה הוא לומד להקשיב, מחשיפה לז'אנרים וסגנונות מוסיקליים שונים הוא רוכש השכלה מוסיקלית. ומהניגון עצמו הוא לומד את ערך ההנאה הצרופה של הנגינה.

מחקרים מראים כי העיסוק במוסיקה משפר את יכולת ההבעה העצמית ואת התקשורת הבינאישית כמעט בכל קבוצת גיל. לימוד נגינה מפתח את החשיבה המרחבית, משפר הישגים בקריאה ובמבחנים מילוליים ומפתח כישורי קואורדינציה ומוטוריקה גסה ועדינה. כשאנו מאזינים למוסיקה, יכולת הקליטה והלמידה שלנו משתפרת ואנו הופכים רגועים יותר.הנגינה בכלים מהווה ערוץ תקשורת נוסף וייחודי המאפשר ביטוי עצמי וביסוס ביטחון עצמי בקרב התלמידים.

 

ציור

 

קורס רישום מהתבוננות ללימוד והבנה של טכניקות הרישום השונות. הקורס ישלב עבודה מול מודל והכרה של יסודות הרישום, כגון קו, כתם, קומפוזיציה ועוד. לאורך השנה ילמדו טכניקות שונות, כגון עבודה בעיפרון, פחם, רישום בשמן ו-Underpainting.

קורס רישום מיועד לתלמידים המעוניינים להכיר את עיקרונות הרישום הבסיסיים, כמו גם למתקדמים המעוניינים לשפר ולהעמיק עבודה בקו, כתם ולפתח תפיסה טונאלית. קורס מאפשר התקדמות אישית לכל משתתף.

פעילות גופנית

 

החינוך הגופני - יש בו כדי לתת הזדמנויות לעצב, לפתח ולטפח אצל הפרט, נורמות של התנהגות חברתית ודפוסי פעילות גופנית וספורטיבית, במסגרת הפוטנציאל האישי על מנת להבטיח לו, כיחיד וכחלק מחברה, איכות חיים, בריאות ואישיות הרמונית.

 

פעילות זו מקנה מפתחת תפיסה של אורח חיים בריא, המבוסס על מודעות, ידע ודרך פעולה.

פיתוח יכולת ההתמודדות עם אתגרים רגשיים באמצעות טיפוח הדימוי הגופני.

פיתוח דפוסי פעילות בצוות על בסיס סובלנות, השתלבות והגינות.
ספרייה

 

הספרייה עומדת לרשות התלמידים בשעות הצהריים והערב, הספרים מגוונים מאוד ונוגעים לתחומי השערה שונים. המדרשה מעודדת את התלמידים לנצל את זמנם החופשי לקריאה ולעיון, קריאת ספרים מעשירה ומרחיבה את האופקים.

 

חוג הכרת המחשב

 

הקורס מיועד לתלמידים שמעוניינים בהיכרות עם חלקי המחשב.

 במסגרת החוג לומדים התלמידים את חלקי המחשב, הכרת המחשב האישי, סקירה אודות יכולת המחשב האישי בחיינו. כיצד עובד המחשב. הפעלה של תוכנת WORD – שימוש בסרגלי כלים, עיצוב הטקסט ושמירה. אמצעי אחסון ופעולות על טקסט

אמצעי אחסון, כוננים, עיצוב בסיסי של טקסט בתוכנת WORD, גזירה, העתקה והדבקה ועבודה עם סרגלי הכלים.  מערכת הפעלת חלונות windows

מהי מערכת הפעלה? מה ההבדל בין חומרה לתוכנה? הכרות עם מערכת ההפעלהwindows – שולחן עבודה, שומר מסך, ועזרים של windows.

 

קורס גילוף בעץ

 

הגילוף בעץ מאפשר ללומד להביא לידי ביטוי מעשי את החשיבה היצירתית והאומנותית שבו. הלימודים מקנים ללומד מיומנות ושליטה במפסלת יד ובטכניקות גילוף בסיסיות. הקורס מקנה את הכלים הבאים: טכנולוגיה של העץ והכרת חומרי הגלם. השחזת הסכינים, גילוף גיאומטרי גילוף מסגרת למראה, הכרת מפסלות הגילוף גילוף תבליט.

 

 

bottom of page